O nás

O nás

Zaměření firmy

ALFA Mikrosystémy s.r.o. je softwarová společnost zabývající se vývojem a aplikací monitorovacích systémů technologických procesů, a to se specializací na sledování tepelného hospodářství. Monitorování technologií realizujeme na bázi vlastní aplikace Visonic Alfa ProCop speciálně vyvinuté pro tyto účely.

Sledovat technologické hodnoty jsme schopni v podstatě z libovolného zařízení, které má komunikační kanál se známým komunikačním protokolem. Specializujeme se na programovatelné logické automaty (PLC) firmy Siemens. Jde především o regulátory řady Unigyr, Visogyr, Desigo PX, Integral a měřiče tepla.

Sortiment

Ačkoliv jsme ryze softwarová firma, naleznete v našem sortimentu několik komunikačních převodníků, které jsou určeny pro konverze komunikačních protokolů (Alfa-485) a sběr dat ze sběrnice M-Bus EB401 Opto.

Převodník Alfa-485 byl původně určen pro připojování zařízení různého typu na sběrnici RS485, avšak díky jeho univerzálnosti se osvědčil i v mnoha jiných komunikačních aplikacích. Na podzim 1999 byl tento převodník významným způsobem inovován a pod označením Alfa 485.1 je použitelný pro ještě širší spektrum aplikací.

Od poloviny roku 2006 je v našem sortimentu rovněž k dispozici modulární datový koncentrátor AlfaBox 3, který umožnujě sběr dat z různých zařízení po několika komunikačních rozhraních. Výhledově tak nahradí komunikační převodníky Alfa-485.1.

Z historie

Na trhu působí naše společnost od roku 1991. Od té doby jsme postupně původní DOS verzi monitorovacího systému nahradili monitorovacím systémem ProCop 1.0 pro Windows a v roce 1997 byla poprvé představena 32-bitová verze aplikace ProCop 2. Vývoj verze ProCop 2 se však nezastavil a nyní je k dispozici ProCop 3.

ProCop 3.0 byl poprvé představen v roce 2005. Zcela nový distribuovaný přístup aplikace umožňuje současný přístup více uživatelů k monitorovaným technologiím. Uživatelé, zvyklí pracovat v řadě ProCop 2, naleznou kontinuitu v obsluze systému s mnoha vylepšeními pro snazší a přehlednější ovládání. Verze 3 již podporuje regulátory řady Desigo PX a datové koncentrátory AlfaBox 3.

Reference

Za dobu své existence jsme úspěšně realizovali více než 800 monitorovacích systémů na nejrůznějších místech České republiky, Slovenska a dalších států s celkovým počtem více než 10000 připojených PLC. Naše monitorovací systémy se osvědčily jak na jednoduchých aplikacích se sledováním několika desítek hodnot, tak i na rozsáhlých dispečincích, kde se sledují tisíce hodnot z desítek sledovaných míst.