Produkty > AlfaModuly >GSM Modul

GSM Modul

AlfaModul.GSM

AlfaModul.GSM

Modul je určen pro rozšíření datového koncentrátoru AlfaBox+ a komunikačního převodníku AlfaPort o modemové rozhraní GSM / GPRS / SMS (2G). Tento modul umožňuje připojit datový koncentrátor AlfaBox+, nebo AlfaPort k APN přes mobilní síť operátora a komunikovat s dispečinkem ProCop 3.

Funkce

AlfaModul.GSM při použití v AlfaBox+ tento připojit do mobilní datové sítě operátora a komunikovat s dispečinkem ProCop namísto externího GSM/GPRS modemu. AlfaPort osazený tímto modulem může komunikovat po lokální síti s PC a sloužit tak jako ethernetový modem. Dále je možné použít AlfaPort osazený volitelným sériovým rozhraním (např. M-Bus) a AlfaModulem.GSM pro komunikaci se zařízeními na sériovém rozhraní přes mobilní síť s dispečinkem ProCop 3.

Projektování

AlfaBox+ a AlfaPort smí být osazen maximálně jedním rozšiřujícím modulem AlfaModul.GSM a to v COM4, resp. COM2 v AlfaPortu.

Exclam Upozornění!

Tento modul není určen pro AlfaBox 3! Nebude ve starším typu datového koncentrátoru fungovat.

 

Příklad komunikace: AlfaPort jako GSM/GRPS/SMS síťový modem (např. při virtualizaci)

aport_topo6

Pro komunikaci PC přes GSM či GPRS, nebo pro zasílání SMS je nutné mít k dispozici sériové rozhraní na PC a modem. Tuto funkci nyní nahradí AlfaPort, osazený modulem AlfaModul.GSM. Virtuální servery obvykle nedisponují žádným sériovým rozhraním, pouze síťovým rozhraním. Zde najde AlfaPort mnoho uplatnění.

AlfaBox+ osazený modulem AlfaModul.GSM se může  stát typickým řešením pro výměníkové a domovní předávací stanice ve městech. Odpadá nutnost montáže externího modemu a dalšího napáječe, na úkor jedné pozice v AlfaBoxu+.

AlfaPort s modulem AlfaModul.GSM může rovněž sloužit ke zpřístupnění sériového rozhraní přes GPRS, například pro odečty měřičů spotřeb, nebo pro on-line komunikaci s některými regulátory.

Exclam Upozornění!

AlfaPort s modulem AlfaModul.GSM nenahrazuje AlfaBox+! Jedná se o komunikační převodník, nikoliv datový koncentrátor. Některé regulátory přes GPRS a AlfaPort nelze připojit! AlfaPort neumí držet trendy, ani autonomně hlásit alarmy. Slouží pouze k on-line komunikaci a neoptimalizuje množství přenesených dat!

Technická data

Napájení modulu: ze zdroje AlfaBox+, AlfaPort
GSM síť: GSM/GPRS (2G), GPRS Class 8
Pracovní frekvence: Evropa, GSM(900MHz)/PCN(1800MHz)
Komunikační rychlost: max. 115 200 bit/s
Anténní konektor: SMA(f) integrovaný na modulu
Rozměr SIM: standardní SIM
Dodávaná anténa: zisk 5dBi; SMA(m) kabel 2,5m

Dokumentace

AlfaBox +
AlfaPort
Prohlášení o shodě
Montážní leták