Produkty > AlfaModuly >M-BusG Modul

AlfaModul.MBusXG

AlfaModul.MBusXG

AlfaModul.MBusG

Modul je určen pro rozšíření datového koncentrátoru AlfaBox+ a komunikačního převodníku AlfaPort o jedno sériové rozhraní M-Bus s galvanickým oddělením. Toto rozhraní slouží jako master sběrnice M-Bus pro připojení až 20/60 (AlfaBox+/AlfaPort) zařízení typu slave až do vzdálenosti povolené normou.

Funkce

AlfaModul.MBusXG je napájen ze zdroje převodníku a převádí obousměrně signály interní sběrnice AlfaBoxu/AlfaPortu a rozhraní M-Bus. Současně funguje jako master sběrnice M-Bus a sběrnici napájí. Sběrnice M-Bus je od převodníku galvanicky oddělena. Sběrnice M-Bus není jištěná proti připojení nevhodného napětí, je odolná vůči zkratu.

Projektování

Modul MBusXG má dvojnásobnou velikost, je vhodné jej projektovat do COM2 v koncentrátoru AlfaBox, nebo COM1 v převodníků AlfaPort. V jednom datovém koncentrátoru smí být použit maximálně jeden rozšiřující modul MBusXG. AlfaBox+ má jedno vestavěné sériové rozhraní RS232 a jedno síťové rozhraní Ethernet 100Base-T. AlfaPort je vždy vybaven síťovým rozhraní Ethernet 100Base-T s integrovaným douportovým přepínačem (switchem).

Maximální doporučená délka sběrnice M-Bus mezi nejvzdálenějším připojovaným externím zařízením a konektorem modulu je dle normy M-Bus, až několik kilometrů dle kvality a topologie vedení. Sběrnice M-Bus nesmí obsahovat smyčky. Vodiče sběrnice M-Bus jsou záměnné, není potřeba dbát na polaritu.

Exclam Upozornění!

Tento modul není určen pro AlfaBox 3! Nebude ve starším typu datového koncentrátoru fungovat a nezle ani správně namontovat!

Technická data

Napájení modulu: ze zdroje AlfaBox+/AlfaPort
Datové signály: viz montážní leták
Komunikační rychlost: max. 2,4 kbit/s
Max. délka vedení: dle normy M-Bus
Max. počet zařízení v AlfaBox+: 20
Max. počet zařízení v AlfaPort: 60
Galvanické oddělení: Ano
Napájení / ukončení sběrnice: Ano / -
Objednací kód: AlfaModul.MBusXG

Dokumentace

AlfaBox +
AlfaPort
Prohlášení o shodě
Montážní leták